Рівненська "Славія" та волинський "Ветеран Лучеськ" стали учасниками фінального турніру Чемпіонату України серед ветеранів старше 35 років від "Західної" зони. Напередодні ці дві команди провели очну зустріч, але не все було так просто та прогнозовано, як може здатися на перший погляд.
Тож, спершу про турнірні "розклади" перед грою, які, власне, доводять, що "договорняка" тут бути не могло, хіба що, забігаючи наперед, в кінці матчу переможець поєдинку міг диктувати свої умови. Так от, після ганебної поразки у матчі-відкритті відбіркових змагань від тернополян, "Славії" потрібна була лише перемога, інший результат означав би припинення участі у змаганнях. Після суботнього матчу суперників, рівняни вже навіть знали, яка потрібна перемога, а саме, з різницею в один або два м'ячі, але не більше. Якщо перемагати наприклад, в три голи, тоді завдяки кращій різниці забитих-пропущених до фіналу разом з "Славією" проходили б тернополяни, і саме у них була б "золота" перемога, а це аж ніяк не могло влаштовувати рівненських футболістів. Чи був сенс "домовлятися" волинянам? В матчі із "Славією" їм потрібна була перемога або хоча б нічия, і тоді вони у фіналі із "золотими" очками здобутими у грі з Тернополем. Разом з тим, вони усвідомлювали, що "Славія" двічі на одні граблі не наступить, і буде робити усе можливе, щоб не лише самим пройти далі, але й протягнути за собою саме "Ветеран Лучеськ", тому, якби приймали "ставки" на цей матч, то можна було б сміливо прогнозувати, що більше ніж у 2 м'ячі рівняни перемагати не будуть. Тож на вболівальників, які з об'єктивних причин, вже дуже скучили за футболом на "Авангарді", очікувало "волинське ель-класико", найкращі матчі яких пам'ятають хіба що вболівальники зі стажем, або ті ж футболісти-ветерани, що вийшли на поле.
Якщо відкинути теорію, і підійти до практики, то які плюси на мінуси мали в своєму активі команди? Волинь: провела важкий матч напередодні о 17:00, "катнулась" туди-сюди в Луцьк, плюс недільний матч на 11:00 - такий розклад говорить сам за себе, адже фізичні можливості у людини не безмежні, а ще якщо зважити, що це ветерани та ще й грали у найспекотніший період доби. "Славія": на цей матч вийшла без свого основного кіпера Андрія Левчука та одного з лідерів Романа Максимюка, обидва зазнали травм в попередньому матчі, і не змогли відновитися. Звісно, що психологічне та моральне налаштування на цей поєдинок просто "зашкалював" у кожного з футболістів. Крім того, у команди був один день перерви та набагато довша лава запасних, що також мало дати свій результат в плані фізичних кондицій.
На відміну від матчу з Тернополем, "Славія" відразу "взяла бика за рога". Моменти біля воріт суперника виникали один за одним, особливо активно в передній лінії атаки діяли Олександр Колос, Віктор Пуц та Юрій Гриценко, які набагато переважали опонентів у фізичних та швидкісних можливостях. А рахунок в матчі був відкритий аж на 19 хвилині. Нестримний Олександр Колос отримав м'яча у штрафному майданчику, прокинув його повз захисника, а той виставив коліно - безапеляційні 11 метрів. Долю епізоду пішов вирішувати Вадим Васильєв. Його удар був не надто впевнений, якщо не сказати більше, але м'яч так перестрибнув руки кіпера і закотився у ворота 1:0.
Комфортну перевагу над суперником, як в рахунку, так і психологічну, "Славія" отримала на 31 хвилині. Юрій Гриценко пройшов по своєму правому флангу та зробив діагональ на стрімкого Віктора Пуца. Той розібрався на куті штрафного майданчику із захисником, і прицільно пробив у дальній кут - 2:0. Після цього стало зрозумілим, що "Славія" вже "свого" не віддасть, а волиняни мають змиритися, що краще "синиця у руках, ніж журавель у небі", хоча, вони прекрасно розуміли, що "Славія" більше забивати не буде.
"Славія" повністю контролювала перебіг подій на полі, і було видно, що при необхідності вони можуть "додати", а гості дуже рідко відповідали контратаками, які переривали якщо не захисники на підступах до штрафного майданчику, то в декількох епізодах надійно "виручив" Сергій Свірідов.
В другому таймі "обстріл" воріт волинян продовжився, і ось тут не зрозуміло було, чи то справді так не щастило рівнянам, чи все ж таки в підсвідомості було закладено "оптимально-потрібний" рахунок. А "нерви здали" у Андрія Паршикова на 66 хвилині матчу. Знову черговий навіс в штрафну від Юрія Гриценка, і півзахисник господарів, опинившись абсолютно сам на одинадцятиметровій позначці, гарненько так ударом головою поклав м'яча у дев'ятку воріт суперника 3:0.
Несподіваний рахунок не лише для волинян, які вже опинялися поза фінальним турніром, але й для "Славії" та її вболівальників. Але все ж таки луцькі ветерани "дотиснули" суперників. На 76 хвилині гри господарі "провалилися" у створенні офсайду, захисники не встигли за "стрімким" Андрієм Петровим, не виручив і Сергій Свірідов - 3:1, і луцька команда "виборює" собі місце у фінальній частині.
Тож "Славія" та "Ветеран Лучеськ" здобули путівки до фінальної частини Чемпіонату України серед ветеранів. Їх суперники мають визначитися у "півфінальному турнірі". Паралельно з іграми у Рівному відбувалися поєдинки "Південної зони" у Бердянську, де окрім господарів змагалися ветерани "Іллічівця" з Маріуполя та донецького "Шахтаря". Підсумок турніру став дещо несподіваним. Третім зайвим в цій компанії виявилась команда, яка має найбільш упізнавану назву.
Тож у півфінальному турнірі ветерани Бердянська та Маріуполя зіграють із одеським "Рішельє" та криворізьким "Ветераном", два переможці цих змагань і будуть суперниками "Славії" та "Ветеран Лучеська" на фінальному етапі.
м. Рівне. ст. "Авангард". 20 липня. Початок 11:00.
Оцінка поля 4, 27 С*, освітлення природнє.
Арбітри:Микола Мондик (Іршава), Юрій Холявко (Львів), Богдан Кулібабенко (Київ).
"Ветеран Лучеськ": 1. Юрій Волошин, 2. Сергій Піддубний -К, 18 Юрій Бенько, 3 Ігор Мосурець, 56 Андрій Петров, 41 Ігор Чорнуха, 53 Ігор Барабаш, 57 Володимир Лукашук, 5 Юрій Ващук, 32 Альберт Шахов, 28 Юрій Демус,. На заміну виходили: 17 Василь Лівак, 51 Андрій Шевчук, 4 Василь Кохановський, 55 Віталій Лищук, 36 Костянтин Масицький, 33 Ігор Калюжний, 17 Михайло Сомик. Головний тренер: Василь Кохановський.
"Славія": 1. Сергій Свірідов, 7 Олег Кучер -К, 5 Віталій Боца, 17 Віктор Пуц, 3 Віталій Шевчук, 15 Роман Волох, 9 Олександр Колос, 11 Юрій Гриценко, 20 Вадим Васильєв, 2 Олександр Антонюк, 21 Валерій Шипуков. На заміну виходили: 13 Андрій Давидюк, 22 Андрій Малиш, 4 Андрій Паршиков, 18 Юрій Мінченко, 19 Ярослав Дмитрук, 6 Андрій Федорчук, 14 Сергій Гвоздь, 8 Сергій Щубак, 9 Сергій Дьомушкін. Головний тренер: Роман Байрашевський.
Голи: Вадим Васильєв +21', Віктор Пуц 31', Андрій Паршиков 61' - Андрій Петров 72'.
Попередження: Юрій Гриценко 60' - Андрій Петров 15', Ігор Барабаш 20', Юрій Бенько 25'.