Зимовий Чемпіонат Рівненського району
Чвертьфінал
м. Рівне, ст. Хімік
-:-
Обарів
-:-
Славія
Зимовий чемпіонат
Чвертьфінал
Гоща-Садове
-:-
Інтеркарс
РОКО
-:-
Рівес
Продторг
-:-
БМ Маяк
Обарів
-:-
Славія
Футзал 35 +
Турнірна таблиця
М
Команда
І
О
1
Рівнестандарт
4
12
2
Комфорт-Сервіс
2
6
3
Понеділок
3
4
4
Славія
3
3
5
Штанга
3
2
6
Yuterm 35+
2
1
7
Viking-РівнеАТО 35+
3
0
Реклама
Головна » 2014»Лютий»12 » Чемпіона України з футболу намагаються не допустити до Єврокубків
16:21
Чемпіона України з футболу намагаються не допустити до Єврокубків
Вихід на міжнародну арену, участь та перемоги у Єврокубках - це мрія кожного футболіста, тренера, вболівальника будь-якої команди. Президенти та власники футбольних клубів витрачають мільйонні не дерев'яні гроші, щоб протягом сезону у Чемпіонаті України посісти місце якнайвище, аби з осені увійти до футбольної еліти Європи. Для цього в кожній країні проводяться спеціальні змагання, у нас це - Чемпіонат України. "Динамо", "Шахтар", "Металіст", "Дніпро", "Чорноморець" та ще одинадцять суперників кожну мить свого життя, кожну хвилину матчу витрачають для того, щоб наблизитись до заповітної мрії. І, коли, "вікно у Європу" вже відкрите, і команда цілеспрямовано готується до міжнародних баталій, чиновники з УКРАЇНСЬКОГО футболу заявляють: "Секундочку, ми подумали, і вирішили, що учасники Єврокубків від України будуть визначатися не за підсумками Чемпіонату, а в додатковому турнірі, який ми придумали, і в якому можуть грати усі команди, що забажають взяти участь". Думаєте це фантастика, придумана історія, фейк, чи все ж таки, у нашій країні все можливо? Правильна відповідь - друга. Так - це все правда, і це все у нас в Україні, тільки не в Прем'єр-лізі, а "поверхом нижче" - в Аматорському футболі.
Не лише донецький "Шахтар" зараз з гордістю носить звання Чемпіона України з футболу, так називають ще Футбольний клуб "ОДЕК" із Оржева, що на Рівненщині, щоправда з маленькою приставочкою "серед аматорських команд". Звісно, за лавиною інформації про баталії, скандали та плітки у Прем'єр-лізі, аматорський футбол як той сноубордист, що потрапив під нестримну силу стихії. Щоб до нього докопатися, потрібно не один день розгрібати інформаційні футбольні завали. Про те, що пропажу одного із "сноубордистів" не помітять, і не доведеться проводити багатоденну рятувальну операцію сподіваються відповідальні за популяризацію та розвиток "курорту" в Асоціації аматорського футболу України. Під завалами про зимові товариські матчі "Динамо", "Шахтаря", "Волині" та інших, на кричуще свавілля не звернуть уваги ні "добровільні бригади рятувальників" (журналісти провідних ЗМІ), ні вищестояще (ФФУ) та "найвищестояще" (УЄФА) керівництво. А тих, хто буде стукати в усі двері з проханням допомогти (місцеві журналісти, футбольні функціонери тощо), як показує досвід, скоріш за все не почують. І це плюс до того, що "сноубордист" потрапив під лавину лише через те, що керівники "курорту" через власну безвідповідальність та недалекоглядність вздовж "траси" забули виставити таблички з попередженням про можливу негоду.
Від алегорії до фактів. Професійному футболу ще дуже далеко до аматорського по кількості залучених футболістів, команд, змагань. Може для когось це буде відкриття, але там теж є свої меценати, спонсори, які вкладають кошти у футболістів, будують стадіони, інфраструктуру, підтримують дитячі-юнацькі футбольні школи тощо. Футболісти такі ж самі люди, тільки отримують грошей, мабуть у сотню разів менше за своїх "професійних" колег, але так само тренуються, грають відповідальні офіційні матчі, яких зазвичай більше ніж будь-якої команди "Прем'єр-ліги", тільки роблять це у вільний від основної роботи час. Звісно, рівень витрат в будь-якому аматорському клубі менший на кілька нулів з правого боку загальної цифри від аналогічних показників "еліти" українського футболу, але, чому до цих людей не потрібно ставитись з повагою, а можна ігнорувати елементарні футбольні закони???
В кожній області проводиться свій аматорський чемпіонат з футболу. Іноді, таким протистоянням, як у конкретному матчі, так і на всій турнірній дистанції можуть позаздрити учасники "Ель-Класико". Звання Чемпіона області для багатьох футболістів-аматорів - це справді ДОРОГА нагорода. Більше того, лише команда володар золотих медалей з наступного сезону має право брати представляти область у Чемпіонаті України серед аматорських команд, або, як її ще називають "Аматорська ліга" - це, так би мовити, "внутрішньоукраїнські єврокубки". Що це означає для щасливих учасників турніру? Нарешті є можливість футболістам-аматорам посмакувати справжнього футбольного життя, вирватися з власного "замкнутого простору", яким є область, помірятися силами та зіграти з новими командами футболістами. Для багатьох аматорів - це вже є вершина власних футбольних мрій.
На популяризацію та розвиток аматорського футболу звернули увагу і в УЄФА, більше десяти років тому, для аматорів створили власник Єврокубок - Кубок Регіонів УЄФА. Переможець української "Аматорської ліги" в ньому постійний учасник. Дещо про вищезгаданий турнір. Задля економії коштів учасників, змагання проводяться за принципом міжнародних футзальних форумів. Тобто, проводиться жеребкування, визначаються команди, які прийматимуть відбіркові змагання, туди з'їжджаються усі клуби, і за тиждень визначають переможця групи, який і грає у Головному фінальному міні-турнірі. Є ще один важливий нюанс участі команди у цьому турнірі: до змагань допускаються лише ті футболісти, які у своїй кар'єрі жодного разу не мали професійного футбольного контракту. А тепер уявіть, що значить участь у такому турнірі для аматорської команди в цілому, і кожного футболіста зокрема. У нас в Прем'єр-лізі більшість футболістів та і клубів не можуть похвалитися участі у Єврокубках, а тут дається такий шанс, як то кажуть один раз у житті.
Оржівський "ОДЕК" до цього шансу йшов повних десять років. Найтитулованіший клуб двадцять першого століття Рівненщини з року в рік пробував свої сили у Чемпіонаті та Кубку України серед аматорських команд, і щоразу такі потуги завершувались фіаско, яке чергувалося безапеляційними тріумфами на обласній арені. У команду та у футбол вкладувалося усе більше коштів, розвивалася інфраструктура та база. І лише у 2013 команда нарешті добилася свого. У впертій боротьбі у Суперфіналі, в серії післяматчевих пенальті, здобула звання Чемпіона України серед аматорських команд.